Ranking 5 Najlepszych kubków termicznych w 2024

ranking kubków termicznych

Kubek termiczny to nasz niezawodny towarzysz w pracy, podróży samochodem lub na górskim szlaku. Jego głównym zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury napoju przez dłuższy czas. 

W tym artykule porównamy kilka naszych ulubionych modeli, które cieszą się również sporą popularnością wśród podróżników, kierowców i osób spędzających wiele godzin za biurkiem. Pokażemy zalety i wady poszczególnych produktów i podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie. 

Najlepsze Kubki Termiczne

Ranking Kubków Termicznych

Kubek Termiczny Thermos Stainless King 470 Ml

kubek termiczny thermos king

Pierwszą propozycją w naszym rankingu jest kubek marki Thermos. Założyciele firmy Thermos jako pierwsi wykorzystali technologię izolacji próżniowej w 1904 roku, co świadczy o niemałym prestiżu tej marki i sprawdzonej jakości.

Kubek wykonany ze stali nierdzewnej z podwójnymi ściankami, przez co utrzymuje on odpowiednio wysoką temperaturę napoju przez dłuższy czas. Pokrywka z technologią DrinkLock zapewnia szczelność nawet przy odwróceniu kubka. Można w nim przechowywać zarówno ciepłe jak i zimne napoje. Na spodzie nakrętki dodatkowo umieszczono praktyczny haczyk na woreczki z herbatą. To dobry kubek termiczny to samochodu. Kierowców ucieszy fakt, że będzie pasował do większości uchwytów samochodowych.

Producent gwarantuje, że plastik użyty do produkcji dodatkowych elementów nie zawiera szkodliwego dla zdrowia BPA. Kubek ma pojemność aż 470 ml, co naszym zdaniem sprawdzi się najlepiej w pracy lub podczas jazdy samochodem, ewentualnie w podróży. Jednak bieganie po mieście z tak dużym kubkiem może być dla niektórych nieco kłopotliwe. Z kolei przekręcany zaworek zamiast przycisku, nieco wydłuża proces otwierania i zamykania kubka.

Kubek Termiczny Contigo West Loop 470 Ml

Kubek Contigo West Loop

Kubki termiczne Contigo należą do najbardziej znanych w swojej kategorii. West Loop to bardzo popularny i sprawdzony model z masą pozytywnych opinii.

Producent w tym przypadku wykorzystał technologię AUTOSEAL®, dzięki której kubek jest szczelny i może być obsługiwany jedną ręką. Aby zaczerpnąć łyk kawy czy herbaty wystarczy nacisnąć przycisk, który należy przytrzymywać podczas picia. Kubek trzyma ciepło napoju przez 4-5 h. Jeśli jesteś fanem schłodzonej wody lub mrożonej herbaty powinien cię ucieszyć fakt, że kubek może zapewnić jej chłód nawet przez 12 h.

Obudowa wykonana jest ze stali co, z pewnością zwiększą jego wytrzymałość na uderzenia. Producent zadbał również o spokój ducha osób dbających o zdrowie i potwierdza, że produkt jest wolny od BPA. Projektanci starali się, by kubek można było z łatwością utrzymać w czystości. Mimo to znaleźliśmy w sieci kilka opinii osób, którym ciężko dosięgnąć do niektórych zakamarków szczególnie tych znajdujących się w wieczku. Naszym zdaniem przy odrobinie wprawy staranne czyszczenie tego kubka nie powinno stanowić większego problemu. Z doświadczenia wiemy, że jest to model, który sprawdzi się również jako kubek turystyczny na górskim szlaku.

Kubek termiczny Zojirushi SM-YAF48-XA 480 ml

kubek termiczny zojirushiKubek japońskiej marki Zojirushi to typowy model podróżny idealny do samochodu czy mniejszego plecaka. Po pierwsze przemawia za tym jego pojemność (480 ml). Nieco większe gabaryty są idealne, by taki kubek termiczny zabrać ze sobą na krótką wycieczkę i cieszyć się ciepłym napojem podczas pobytu na zewnątrz.

Odporne na plamy wnętrze ze stali polerowanej, nierdzewnej SlickSteel® sprawia, że nie zobaczysz w nim przebarwień po kawie czy herbacie ani śladów korozji. Szeroki otwór umożliwia wygodne napełnianie i utrzymanie kubka w czystości. Ciekawym rozwiązaniem jest komfortowy ustnik, pozwalający szybko sięgnąć po łyk kawy czy herbaty bez rozchlapywania zawartości. Specjalna blokada przycisku i dwustopniowe otwieranie to gwarancja, że kubek nie otworzy się w torebce czy plecaku, a resztki napoju nie rozprysną się na zewnątrz, lecz pozostaną w środku. Izolacja próżniowa od Zojirushi to pewność, że płyny będą gorące nawet po 10 godzinach. Tworzywo sztuczne jest bezpieczne i BPA FREE.

Kubek Termiczny Esbit Thermo Mug 375 Ml

Kubek termiczny Esbit

Dla tych, którzy chcą by ich kubek termiczny był nie tylko funkcjonalny, ale i elegancki może być to propozycja godna uwagi. Bowiem kubek marki Esbit ze stali, wolny od BPA jest bardzo przyjemny dla oka. Gładki wzór, bez zbędnych detali przypadnie do gustu tym, którzy lubią otaczać się estetycznymi przedmiotami. Przejdźmy jednak do funkcjonalności.

Kubek termiczny od Esbit jest obsługiwany za pomocą wysuniętego, profilowanego przycisku, który służy do szybkiego zamykania i otwierania. Jednak jego obsługa dla niektórych może nie być już tak praktyczna ze względu na umiejscowienie przycisku na środku pokrywki. Oprócz tego w sieci pojawiają się opinie użytkowników mówiące o częstych awariach mechanizmu otwierającego i zamykającego. To szczelny kubek, tak samo jak jego zakrętka. Podwójne ścianki izolacyjne pozwolą na utrzymanie temperatury płynu. Kubek o pojemności 375ml sprawdzi się nie tylko w mieście, ale też i w podróży. Ergonomiczny kształt sprawia, że dobrze leży w dłoni, a antypoślizgowa podkładka na spodzie utrudnia wywrócenie na niezbyt równej powierzchni. To niezły kubek termiczny do samochodu. Pasuje do większości uchwytów samochodowych. 

 

Kubek Termiczny Fjord Nansen Lando One Touch 400 Ml

Kubek termiczny fjord nansen lando

Kubek termiczny od marki Fjord Jansen należy do produktów inspirowanych podróżami, stworzonych z myślą o wspieraniu turystycznych przedsięwzięć. Nie oznacza to jednak, że sprawdzi się jedynie na szlaku. Wykonano go ze stali nierdzewnej, stosując przy tym system One Touch. Wystarczy kliknąć przycisk, by kubek otworzyć lub zamknąć.

Nadaje się do przechowywania ciepłych i zimnych napojów, które są utrzymywane w odpowiedniej temperaturze dzięki systemowi próżniowemu. Dodatkowo został poddany testom producenta, które potwierdziły, że przechowywany w nim napój utrzymuje ciepło nawet przez ponad 5 godzin (test przeprowadzono w warunkach pokojowych). W naszej opinii wyglądem nie zachwyca, jednak dla osób ceniących prostą i uniwersalną formę będzie odpowiedni.

Jak Wybrać Najlepszy Dla Siebie Kubek Termiczny?

Idealny kubek termiczny. Co oznacza to określenie w praktyce? Co jest ważne przy wyborze tego rodzaju kubka? Postaramy się, by dzięki naszej liście, proces podjęcia decyzji o wyborze kubka termicznego był bardziej świadomy, prostszy i szybszy. 

Izolacja

To czy twój napój pozostanie odpowiednio ciepły lub zimny przez taką ilość czasu, jakiej oczekujesz, zależy w dużej mierze od materiału, z którego wykonany jest kubek. Z kolei zastosowanie próżni między zewnętrzną a wewnętrzną ścianką kubka znacznie spowalnia proces utraty ciepła. Najczęściej spotykane materiały to plastik i stal nierdzewna. Jeśli chodzi o zapewnienie dobrej izolacji jakość wykonania, również ma spore znaczenie, dlatego wybieraj wśród ofert renomowanych producentów. Dobry kubek utrzymuje ciepło napoju przynajmniej przez kilka godzin. 

Materiał

Popularność kubków termicznych sprawiła, że rynek jest wręcz zalany tego typu produktami. Bardzo łatwo nadziać się na nieznanych producentów oferujących kiepskiej jakości kubki z plastikowym wnętrzem o niejasnych właściwościach. W parze z lichym materiałem często idzie również bardzo niska cena, która może wydawać się kusząca. Jednak cena w tym przypadku nie powinna być najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie. Jeśli szukasz dobrego kubka termicznego, upewnij się, że wyrób ten jest wolny od szkodliwych substancji np. ftalanów czy Bisfenolu A (BPA). Mogą być one uwalniane szczególnie pod wpływem gorących napojów. Wysokiej jakości materiał wewnątrz naczynia, nie będzie również pochłaniał zapachu kawy lub herbaty i wydzielał niepożądanych aromatów. 

Wytrzymałość

Łatwo wyobrazić sobie, że kubek termiczny wykonany ze stali nierdzewnej będzie o wiele trwalszy niż ten ze szkła czy plastiku. Czy oznacza to, że nie powinno się brać pod uwagę tych materiałów? Wszystko zależy od tego gdzie najczęściej chcesz używać swojego kubka. Modele wykonane ze szkła, dobrze utrzymują temperaturę i mogą być myte w zmywarce, jednak nie sprawdzą się najlepiej podczas górskich wycieczek lub innych tego typu wypraw. Z powodzeniem możesz używać ich za to w domu lub w pracy, spędzając czas za biurkiem. 

Pokrywka

Dobry kubek termiczny musi być szczelny, by nic się z niego nie wylało, nawet gdy w torebce czy plecaku znajdzie się do góry dnem. Zalecamy również sprawdzić, w jaki sposób jest uruchamiany proces picia napoju. Bardzo dobrym rozwiązaniem są kubki próżniowe z ustnikiem. Dzięki nim możesz pić ulubiony napój przy jednoczesnym naciśnięciu przycisku, nie wychładzając przy tym zbytnio napoju. 

Czystość, Mycie Kubka

Sprawdź, czy kubek można myć w zmywarce. Jeśli nie, zwróć uwagę na to czy będziesz w stanie swobodnie wymyć go ręcznie. Kubki termiczne, szczególnie te z ustnikiem najlepiej czyścić od razu lub możliwie szybko po wypiciu napoju. Resztki kawy lubią osadzać się w obrębie zakrętki, przez co trudniej je usunąć gdy zdążą się pokleić i zaschnąć. 

Na Co Zwrócić Uwagę, By Wybrać Dobry Kubek Termiczny?

Gorące Czy Zimne

Lubisz codziennie rano popijać gorącą kawę czy wolisz chłodzić się mrożoną herbatą? Nie wszystkie kubki nadają się do utrzymywania temperatury zarówno chłodnych jak i gorących napojów. Jeśli zamierzasz wykorzystywać kubek termiczny w obu tych przypadkach, sprawdź, czy producent przystosował do tego swój produkt. Upewnij się, czy właściwości termiczne wybranego kubka spełniają Twoje oczekiwania. 

Pojemność

Kubki termiczne mogą pomieścić najczęściej od 300 do 500 ml napoju. To zdecydowanie mniej niż większe termosy. Spotkać można i takie o większej pojemności, ale są one uznawane już za dość spore w kategorii kubków termicznych. Po większy kubek śmiało możesz sięgnąć wtedy, gdy zamierzasz z niego korzystać w biurze (my używamy modeli o pojemności 470 ml). Z kolei mniejszy jest świetnym wyborem na spacer czy przejażdżkę rowerem. Warto jeszcze sprawdzić, czy wybrany kubek będzie pasował do uchwytu w samochodzie, bo w podróży jest to bardzo istotny element. 

Sposób Picia

Jednym z głównych czynników odróżniających kubki od termosów jest właśnie sposób, w jaki się z nich pije. Dzięki ustnikom nie trzeba tracić czasu na przelewanie napoju do osobnego pojemnika. Pić można bezpośrednio z otworu umieszczonego w pokrywce. Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka rodzajów ustników. Różnią się od siebie głównie kształtem oraz mechanizmem otwierania i zamykania. Często jest to zwykła zasuwka a czasami bardziej złożony system, który uruchomisz za pomocą przycisku. Przyjrzyj się im dokładnie i wybierz typ, który najbardziej ci odpowiada. 

Jakie Są Korzyści Z Używania Kubka Termicznego

Oszczędność Czasu

Wyobraź sobie, że przed wyjściem do pracy poranną kawę wypijasz powoli, delektując się jej smakiem. Zamiast łykać ją w pośpiechu i nerwowo zerkać na zegarek możesz po prostu przelać ją do kubka termicznego i zabrać ze sobą. Nam taka opcja pasuje zdecydowanie bardziej. W pracy z kolei możesz przygotować kolejny napój i popijać go przez dłuższy czas w takiej temperaturze, jaka ci odpowiada. Jeśli należysz do osób, które lubią mieć cały czas pod ręką coś ciepłego do picia, z pewnością docenisz zalety kubka termicznego. 

Ciepła Kawa Zawsze W Pobliżu

Wybierając się na wycieczkę pieszą czy rowerową, dobrze jest mieć przy sobie dobrą, gorącą kawę. Kubki termiczne do kawy oprócz tego, że utrzymują napój w odpowiedniej temperaturze nawet przez 6 godzin, nie zajmują dużo miejsca i nie obciążają plecaka tak bardzo jak termos. Mowa tutaj o kompaktowych modelach o pojemności 350-450 ml.Widok pasażera autobusu czy pociągu trzymającego w dłoni kubek termiczny na kawę, nie jest już zaskoczeniem dla nikogo. Szczególnie w mieście, na każdym kroku spotkać można kawoszy sączących napój w takim właśnie wielorazowym naczyniu. Trudno się temu dziwić. Jest to bowiem rozwiązanie praktyczne i często nawet ułatwiające życie. 

Kubek Termiczny A Ekologia

Czy wiesz, że mając kubek termiczny przy sobie w kawiarni czy innym punkcie, możesz śmiało poprosić o nalanie do niego kawy? Dzięki temu codziennie przyczynisz się do zmniejszenia liczby odpadów i ochrony środowiska. Wyobraź sobie ile ton śmieci zostałoby zredukowanych gdyby każdy z nas, zamiast wypijać kawę w jednorazowym opakowaniu z plastikową zakrętką, używał właśnie wielorazowego kubka termicznego. Oprócz tego wiele osób słusznie zauważa, że kawa na wynos podana w jednorazowym papierowym kubku smakuje jakoś…inaczej. Dlatego pijąc ją często na mieście z opcją na wynos, warto kupić kubek termiczny długo utrzymujący ciepło. 

Podsumowanie

Kubek termiczny powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Jeśli jednak nie masz wysokich wymagań, a cały litr kawy wypijasz na dwa łyki, to większość kubków termicznych spełni Twoje oczekiwania.

Po przejrzeniu wielu modeli naszym faworytem zostaje Kubek Contigo West Loop. Często podróżujemy i lubimy mieć pod ręką coś ciepłego do picia. Wiadomo, że będąc w drodze czasami ciężko o dostęp do kawiarni czy innego tego typu punktu, dlatego istotna jest dla nas większa pojemność, by napoju starczyło na dłużej. 

Kubek, który pomieści 470 ml napoju to właściwie lżejsza alternatywa dla termosu turystycznego. Oboje chętnie sięgamy po produkty, które sprytnie wykorzystują nowoczesne technologie. Marka Contigo proponuje praktyczny system Autoseal (naciskasz-pijesz-puszczasz-zamykasz). Nie trzeba martwić się, czy przypadkiem nie zapomnieliśmy o zamknięciu otworu kubka i czy na dnie plecaka nie mamy już kawowej kałuży. Do tego te przyjemne dla oka kolory… jest w czym wybierać! U nas jednogłośnie zwycięża granat i pomarańcz. Biorąc pod uwagę własne preferencje i ogromną ilość pozytywnych opinii naszym zdaniem model West Loop posiada wszystkie cechy, które powinien mieć dobry kubek termiczny na kawę.

udostępnij ten post Swoim Znajomym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostańmy Przyjaciółmi